Rzecznik Nowoczesnej o nowej partii Petru: Wywołuje uśmiech na twarzy Kaczyńskiego
W sobotę Ryszard Petru poinformował o założeniu nowej partii politycznej. Ugrupowanie pod nazwą Teraz! ma postawić na dwa filary: gospodarkę i społeczeństwo. – Uważam, że dzisiaj nikt w polskim parlamencie nie walczy o dobre rozwiązania, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorcom, ludziom aktywnym lepsze funkcjonowanie – mówił Ryszard Petru.
Tymczasem według Pauliny Hennig-Kloski, "każde nowe ugrupowanie, które dziś powstaje po stronie opozycji, wywołuje jedynie uśmiech na twarzy Jarosława Kaczyńskiego".
– Myślę, że na Nowogrodzkiej strzelają korki od szampana (...) Dzisiaj jest czas łączenia, czas kumulacji sił opozycjnej. Jeśli Ryszard Petru nie chce ściśle współpracować z Koalicją Obywatelską, to niestety dzieli opozycję. – mówi parlamentarzystka w rozmowie z Wirtualną Polską.